۹ نکته برای موفقیت در بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری رسانه‌های اجتماعی

 

با رشد رسانه‌های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ روزهایی که یک استراتژی “یک سایز متناسب با همه” در دنیای بازاریابی نقش داشت و رویکردی که در آن شرکت‌ها پیام مشابهی را به هر مشتری منتقل می‌کردند مدت‌ها پیش از بین رفته‌است.

درحال‌حاضر، کسب و کارها دسترسی آسانی به داده‌های مشتری دارند که آن‌ها را قادر می‌سازد تا رویکردهای خود را برای رسیدن به حداکثر موفقیت شخصی کنند.

در حوزه بیزینس تو بیزینس (B۲B)، این رویکرد شخصی به نام بازاریابی مبتنی بر حساب یا ABM نامیده می‌شود.

با بازاریابی برای هر مشتری با توجه به اولویت‌های فردی آن‌ها، می‌توانید ارزش خود را نشان دهید و نه فقط آن، بلکه می‌توانید معامله را تمام کرده و در نهایت فروش خود را افزایش دهید.

خوب، حالا برای بازاریابی مبتنی بر حساب خود آماده اید؟ خوب، نکات زیر را در نظر بگیرید که مخاطبین خود را به طور موثر هدف قرار دهید:

 

۱- ایجاد پیشنهادها خاص مشتری

یک روش ایجاد بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری، شخصی‌سازی است. این روش دروازه کامیابی است.

به طور معمول، در یک کمپین ABM، تنها چند حساب مورد هدف برای رسیدن به نرخ‌های تبدیل بالاتر پیدا خواهید کرد.

یک راه برای رسیدن به این هدف، شخصی کردن استراتژی‌های بازاریابی محتوای شما است.

و برای آن شما باید پیشنهادهایی متمرکز بر یک حساب هدف خاص را ایجاد کنید.

برای مثال، یک گزارش بازاریابی ویدیویی را در نظر بگیرید که در آن دو شرکت آنالیتیک به یک مشتری بالقوه می‌رسند. فرض کنید که نام شرکت‌ها A و B است. و مشتری IKEA است.

شرکت A یک گزارش بانام گزارش اثربخشی بازاریابی ویدئویی ارسال می‌کند  از طرف دیگر، شرکت B گزارش را به عنوان “گزارش اثربخشی بازاریابی در IKEA” می‌فرستد.

کدام گزارش بیشتر شخصی و و خاص مشتری است؟ البته که دومی است! و اغلب مشتریان بالقوه مجبور به باز کردن آن خواهند شد، چرا که خاص و با ارزش است.

۲- نکات مسائل مشتریان احتمالی خود را شناسایی کنید.

اگر تلاش‌هایی برای بازاریابی مبتنی بر حساب انجام می‌دهید، باید بدانید که مشتریان چه می‌خواهند. همچنین باید نقاط درد آن‌ها را درک کنید.

فاکتورهایی را در نظر بگیرید که بر آستانه عمل تاثیر می‌گذارند و آن‌ها را به حداقل می‌رسانند و پیام شما را آسان، قابل‌فهم و قابل هضم می‌کنند.

 

۳- ایجاد پیشنهادهای “فروش” متمرکز بر جلسات

حدود ۹۹.۹ درصد از بازاریابان پیشنهاد‌هایی را معرفی می‌کنند که متمرکز بر راهنمایی‌های کلی از کاغذهای سفید و سمینارهای آنلاین است.

شما باید یک پیشنهاد فروش ایجاد نمایید که به شما برای فروش و یا متقاعد کردن مشتریان احتمالی  برای یک جلسه کمک می‌کند.

 

 

۴- ثبت‌نام افراد باهوش برای همکاری اداری

آیا می‌خواهید بازاریابی مبتنی بر حساب تان آنطور که انتظار دارید، کار کند؟ فروش‌ها و تیم بازاریابی خود را روی یک پلتفرم قرار دهید.

یک ائتلاف از افراد با استعداد از هر دو بخش ایجاد کنید که می‌توانند در آن شرکت کنند، آن را اجرا کنند و نتایج را تکرار کنند.

بخش فروش خود را در‌مورد نحوه رفتار متفاوت باپیشتازان ABM آموزش دهید تا خدمات شخصی و مناسبی را ارایه دهند.

رسانه‌های اجتماعی

 

۵- استفاده از هدف‌گیری مجدد به‌عنوان سلاح

فرصت را ازدست‌داده‌اید، از نظرها دور می‌شوید، از ذهن‌ها خارج می‌شوید و در‌نهایت از کار دور خواهید شد. به همین دلیل است که بازاریابان هدف‌گیری مجدد را حفظ می‌کنند.

این یک روش موثر برای تعامل مداوم یک حساب ویژه است، زیرا مشتریان احتمالی آن حساب وابسته به محتوای آنلاین هستند.

اخیرا، بسیاری از نوآوری‌های بازاریابی هدف‌گیری مجدد وجود دارد که شما می‌توانید در فعالیت‌های ABM خود اجرا کنید.

 

۶- توسعه تعاملات انسانی

بازاریابی انسانی یکی از کلیدهای موفقیت است. و این چالش برانگیز نیست. با این حال، کمی زمان می‌برد تا نتایج مورد نظرخود را به دست آورید.

تعاملات انسان به انسان را توسعه دهید و بر افزایش آن تمرکز کنید. این به شما فرصت می‌دهد تا بدانید اهداف شخصی افراد چقدر با‌هم مرتبط است.

با آن‌ها به صورت تک به تک تعامل کنید و آن‌ها را مجاب کنید که چگونه خدمات شما به آن‌ها کمک خواهد کرد تا نتایج دقیقی موردنظرشان را به دست آورند.

این کمپین را با یک ایمیل مستقیم یا یک ایمیل آغاز کنید. فراموش نکنید که آن را با یک تماس تلفنی شخصی دنبال کنید. به یاد داشته باشید، دسترسی باید واقعی و شخصی باشد و حتما به دلایلی که باید با شما ارتباط برقرار کنند اشاره کنید.

 

۷- ایجاد یک فهرست از تماس‌های حقیقی براساس نقش‌ها

برخی از حرفه‌ها بر اساس نقش‌ها یا مسئولیت‌ها لیست تهیه می‌کنند. آن‌ها همچنین ضمانت می‌کنند که این لیست فعال است. چنین تماس‌هایی کمک می کند تا مدل‌های مبتنی بر حساب پایگاه‌داده با لیست‌های قانونی ایجاد کنند.

به یاد داشته باشید، عنوان‌ها چیز زیادی بیان نمی‌کنند. بنابراین یک لیست تماس مبتنی بر نقش تا حد زیادی در تعیین موفقیت کمک می‌کند.

 

۸- از هوش اجتماعی برای درک بهتر نیازهای مشتری استفاده کنید.

همان‌طور که قبلاً گفته شد، مفهوم اصلی ABM ارایه یک حساب ارتباطات شخصی براساس چالش‌ها و ابتکارات آن‌ها است.

کسب و کارها به سرعت رشد می‌کنند؛ بنابراین فروشندگان هوشمند مراقب اعمال تغییرات در مشتریان خود هستند.

در حالی که یک تاکتیک، استفاده از هشدارهای گوگل (Google Alerts) و درک رخددادها در سطح کسب‌وکار است، یک روش دیگر بررسی فعالیت اجتماعی در رسانه‌های اجتماعی است.

اطلاعات منتشر شده توسط رسانه‌ها و مقالات نمی‌تواند به شما بگویند که مشتریان شما به چه چیزی نیاز دارد. اما داده‌های اجتماعی تصویر روشنی از چیزهایی که دوست دارند را به شما می‌دهد.

۹- ایجاد پیغام و محتوای دقیق

پیام‌های تنظیم‌شده دقیق با یک رویکرد به شدت شخصی، برای تعامل با مخاطب هدف شما در نظر گرفته شده‌اند.

بازاریابی مبتنی بر حساب این رویکرد را در یک سطح کاملاً جدید با استفاده از محتوای دقیق و با کیفیت انجام می‌دهد. این محتوا باید از طریق خریدار به همه جا منتقل شود. منابع را در جایی که حساب‌های شما اطلاعات را دریافت می‌کند، کاوش کنید.

محتوای مربوط به یک موضوع خاص صنعتی را منتشر کنید که مشتری شما به آن علاقه‌مند است و به طور واضح نشان می‌دهد که چگونه کسب‌وکار شما می‌تواند مسائل اصلی آن‌ها را حل کند.

داستان موفقیت هر فعالیت بازاریابی از داخل شروع می‌شود. به بیان ساده، ارتباطات بالقوه کارمندان خود که بخشی از تیم فروش شما نیستند را نادیده نگیرید.

 

منبع : technians