پیش‌بینی قیمت طلا در سال 2020

پیش‌بینی قیمت طلا در سال ۲۰۲۰

 

طلا به همراه ارزهای پایدار جهان، وسیله‌ای برای ذخیره‌سازی است و بنابراین ویژگی‌های کیفی مشابه مانند نرخ ارز، ثبات و دینامیک قیمت‌ها برای آن قابل‌اجرا است. به‌عنوان قدیمی‌ترین ابزار ذخیره، طلا هنوز در میان افراد غیردولتی که خواهان حفظ پس‌انداز خود از تورم هستند، محبوب و رایج است. اعتقاد بر این است که به‌طور سنتی طلا وسیله ذخیره تغییرناپذیر و پایداری است که قیمت پیش‌بینی‌شده آن در ۵ یا ۱۰ سال تغییر فراوان ای نخواهد کرد. آیا واقعاً این‌طور است و این‌که سودآوری طلا به چه میزان است که پس‌انداز خود را در طلا سرمایه‌گذاری کنیم، در این مقاله راجع به این موضوعات صحبت خواهیم کرد.

 

پیش‌بینی قیمت طلا در بلندمدت

پیش‌بینی قیمت طلا و نقره در درازمدت با توجه به وضعیت اقتصادی ناپایدار، چه در قاره آسیا و چه در امریکا، کار دشواری است. اکثر کارشناسان اروپایی و روسی نظرات مشترکی را مبنی بر اینکه ارزش طلا در طول زمان به‌تدریج افزایش می‌یابد، مطرح کرده‌اند. کاهش پی‌درپی حجم تولید این فلز معدنی گران‌قیمت به‌عنوان یک توضیح ارائه‌شده است.

امروز طلا یکی از شاخص‌های اصلی سطح توسعه اقتصادی یک کشور است. به این معنا که حجم ذخایر طلا و معادلات ارز خارجی و ارزش طلا در بازار مالی داخلی ارزیابی می‌شود. متخصصان بر دینامیک‌های قیمت طلا نظارت می‌کنند تا قیمت طلا را برای ۵ سال آینده پیش‌بینی کنند. تغییر قیمت طلا مهم‌ترین شاخص اقتصاد کلان و همچنین نرخ مبادلات ارزهای ملی است.

 

پیش‌بینی قیمت طلا در سال ۲۰۲۰

یک الگوی دقیق در تغییر قیمت طلا این است که در وضعیت فاکتورهای اقتصادی مطلوب، قیمت این فلز گران‌بها کاهش می‌یابد، به‌طورکلی هنگامی‌که یک بحران ایجاد می‌شود، قیمت‌ها افزایش می‌یابد. این به دلیل تمایل سرمایه‌گذاران به عدم ریسک و سرمایه‌گذاری در دارایی‌های محافظه‌کارانه‌تر (که شامل طلا و گاهی اوقات نقره است) در شرایط آشفتگی اقتصادی است؛ بنابراین، قیمت شاخص‌های طلا و سهام تقریباً همیشه ناهمفاز است. این وضعیت برای بازیکنان مبادله ارزی شناخته‌شده است و برای نتیجه‌گیری معاملات سودآور با موفقیت مورداستفاده قرار می‌گیرد.

فاکتورهای مؤثر بر قیمت طلا

طلا علاوه بااینکه یک ابزار سرمایه‌گذاری است، خودش یک کالا است. البته، هر محصول (ازجمله طلا) تحت تأثیر عرضه و تقاضا و طبیعتاً با توجه به پیش‌بینی‌های قیمت طلا در سال ۲۰۲۰، در جهت‌های گوناگونی قرار می‌گیرد.

در سطح مصرف‌کننده، طلا می‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای برای تزئینات و یک ماده برای تولید تجهیزات دقیق موردتوجه قرار گیرد. صنعت طلا و جواهر، طلا را به‌عنوان یک ماده خام توصیف می‌کند که باید ابتدا پردازش شود تا جواهرات نهایی را تولید کند.

از طرف دیگر چنانچه بررسی شود، طلا یک شیء منحصربه‌فرد است که ترکیبی از ابزار سرمایه‌گذاری، ابزار پرداخت و مواد تولیدی است؛ و اگر از دور شروع کنید و فرصت‌های سرمایه‌گذاری معدن طلا، پیشرفت‌های تکنولوژیکی درازمدت برای کشف ذخایر طلا و استخراج معادن طلا را به خاطر آورید، پس‌ازآن، فاکتورهای بسیار زیادی چه سازمان محور و چه پژوهش محور افزوده خواهد شد.

با توجه به موارد فوق، می‌توان به مهم‌ترین فاکتورهای مؤثر بر قیمت طلا و به همان نسبت پیش‌بینی قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ اشاره کرد.

  • شرایط سرمایه‌گذاری و وضعیت اقتصاد جهانی

  • نرخ مبادلات جهانی ارز، به‌ویژه، دلار آمریکا. با افزایش تورم، ارزش طلا به‌طور طبیعی افزایش می‌یابد.

  • بازارهای سهام، به‌عنوان یکی از سایت‌های اصلی برای قرار دادن معاملات در طلا.

 

 

این دو فاکتور نیز بزرگ هستند اما خیلی مهم نیستند:

  • افزایش تقاضا برای طلا در بازارهای جهانی.

  • کاهش تولید طلا توسط تولیدکنندگان جهانی.

پیش‌بینی قیمت طلا در ۵ سال

آژانس‌های تحلیلی آمریکایی مانند گلدن ساچ و مورگان استنلی نیز اعلام می‌کنند که صرف‌نظر از پیش‌نیازهای سیاسی و اقتصادی، پیش‌بینی قیمت طلا از سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ نشان می‌دهد که قیمت طلا افزایش خواهد یافت. بانک HSBC انگلیس قیمت طلا را در سال ۲۰۱۹، ۱۳۰۰ دلار پیش‌بینی می‌کند، تحلیلگر بانک مرکزی امریکا با این نظر موافق است. اقلیت پیش‌بینی کرده‌اند که طلا به کمتر از ۱۰۰۰ دلار برسد. چنین سناریویی تقریباً غیرممکن است.

سرمایه‌گذاران باتجربه بر وضعیت موجود در بازارهای جهانی به‌دقت نظارت می‌کنند تا معاملات طلا را با بیشترین کار آیی انجام دهند. خلاصه همه موارد فوق، خرید طلا در شرایط زیر ارزشمند است:

  • در هنگام اولین نشانه‌های یک بحران در شرف وقوع

  • در طول رشد اقتصادی؛

  • در نرخ‌های پایین تورم.

با توجه به پیش‌بینی قیمت طلا از ۲۰۲۵ – ۲۰۳۰، آسیا تقاضا برای طلا را تا سال ۲۰۳۰ دو برابر خواهد کرد که بدون شک قیمت محصولات فلزات گران‌بها را افزایش خواهد داد. سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی و سازمانی نیز تقاضای خود را از ۲.۵ به ۵ کیلوتن در ۱۵ سال افزایش خواهند داد. پیش‌بینی‌های درازمدت اخیر راجع به قیمت طلا در سال ۲۰۳۰ اعلام می‌دارد که قیمت طلا می‌تواند تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۲۰۰۰ دلار برای هر تروی اونس و تا سال ۲۰۳۰، ۲۴۰۰ دلار برای هر تروی اونس افزایش یابد. طبق نظر کارشناسان احتمال این‌که در ده سال آینده قیمت طلا از سطح ۲۰۰۰ دلار برای هر تروی اونس فراتر رود ۴۵٪ تخمین زده می‌شود.

http://kazspecgeo.com/en/article/gold-price-predictions-for-2020.html