آیا واقعاً می‌توان از طریق رسانه‌های اجتماعی درآمد کسب کرد؟

رسانه‌های اجتماعی بزرگ‌تر از همیشه است. طبق آمارهای سال‌های اخیر، ۱۹.۹۶ میلیارد نفر در سراسر جهان از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۱۸  این رقم به ۲.۵ میلیارد نفر برسد.

تعداد کاربران اینترنت در حال افزایش است و حدود ۷۸ درصد از آمریکایی‌هایی که از اینترنت استفاده می‌کنند، حداقل دارای یک پروفایل رسانه‌های اجتماعی هستند. این نشان‌دهنده قدرت رسانه‌های اجتماعی است.

مردم از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به چندین دلیل استفاده می‌کنند. بعضی از افراد از رسانه‌های اجتماعی برای برقراری تماس با دوستان خود استفاده می‌کنند، درحالی‌که بعضی دیگر آن را برای دسترسی به اخبار و آخرین اتفاقات به‌ار می‌برند.

بااین‌حال، طبق گزارش‌های جدید، بخش بزرگی از کاربران از رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابی و کسب درآمد آنلاین استفاده می‌کنند.

به مقالات مربوط به کسب درآمد آنلاین نگاهی بی اندازید در این مقالات نکاتی در مورداستفاده از پروفایل رسانه‌های اجتماعی خود برای ایجاد یک زندگی خواهید آموخت؛ اما آیا واقعاً امکان دارد؟

اینترنت پر از داستان‌های موفقیت است، اما درعین‌حال میزان شکست نیز بالا است؛ بنابراین، آیا با استفاده از پروفایل رسانه‌های اجتماعی خود واقعاً می‌توانید پول به دست آورید؟ یک کلمه پاسخ به این سؤال خواهد بود – بله.

اما به یاد داشته باشید که سخن‌گفتن آسان‌تر از عمل کردن است. شما به یک حضور جامع در رسانه‌های اجتماعی نیاز دارید تا بتوانید مبلغ مناسب و معقولی را از این طریق به دست آورید.

این بستگی به این دارد که شما چقدر بزرگ هستید و یا چه تعداد دنبال کننده دارید. هرچه بیشتر بهتر.

اینکه چگونه از طریق پلتفرم رسانه‌های اجتماعی خود درآمد کسب نمایید تا حد زیادی بستگی به پلتفرمی دارد که از آن استفاده می‌کنید.

به‌عنوان‌مثال، YouTube به شما امکان می‌دهد که از کانال خود کسب درآمد کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید از تعداد بازدیدها و کلیک‌هایی که دریافت می‌کنید کسب درآمد کنید.

بااین‌وجود، هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی اجازه کسب درآمد نمی‌دهد. مثلاً فیس‌بوک چنین سیاستی ندارد. پس چگونه از طریق فیس‌بوک و سایر رسانه‌ها و شبکه های دیگر درآمد کسب کنید؟ شما این کار را با بازاریابی و تبلیغات برای کسب‌وکارهای دیگر انجام می‌دهید.

شما همچنین می‌توانید محصولات خود را از طریق رسانه‌های اجتماعی به فروش برسانید. به‌عنوان‌مثال، پینترست عمدتاً توسط زنان استفاده می‌شود که درصورتی‌که محصولات با جزئیات و قیمت‌ها و تصویر باکیفیت بالا همراه باشد،۷۰ درصد احتمال دارد یک محصول را خریداری کنند.

هنگامی‌که شما تعداد زیادی دنبال کننده دارید، می‌توانید با شرکت‌ها تماس بگیرید تا برای محصولات و خدمات خود در پلتفرم شما تبلیغ کنند.

حالا به این وضعیت فکر کنید: شما یک کانال مرتبط با مد را اداره می‌کنید و یک‌میلیون کاربر دارید. با توجه به تجزیه‌وتحلیل، اکثر کاربران شمارا زنانی تشکیل می‌دهند که در ایالات‌متحده زندگی می‌کنند.

در حال حاضر این‌یک وضعیت ایدئال است که شما می‌توانید برای جذب تبلیغ کنندگان و بازاریابان از آن استفاده کنید.

در این سناریو، شما می‌توانید با برچسب‌های مد تماس بگیرید و آن‌ها را برای خرید فضا در صفحه خود ترغیب نمایید. شما باید مزایای تبلیغات در صفحه خود را به آن‌ها نشان دهید.

 

برای پیشنهاد باید در نظر داشته باشید که تعداد واقعی و مزایای تبلیغات را در پلت فرم خود قرار دهید. به افراد نشان دهید که چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید تا به یک‌میلیون کاربر دسترسی پیدا کنند و چند نفر از این کاربران واقعاً به خرید محصولات و یا خدمات ایشان علاقه‌مند هستند. همه‌چیز درباره بازده سرمایه‌گذاری است، بنابراین بازده مورد انتظار را محاسبه کرده و مردم را به صفحه خود جذب نمایید.

اینجا درواقع کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. چند نکته که باید به یاد داشته باشید عبارت‌اند از:

  • لایک یا پروفایل‌های جعلی را خریداری نکنید. اگر دنبال کنندگان شما فعال نیستند، برنده شدن در تبلیغات، برای شما مشکل خواهد بود.
  • مشتریان علاقه‌مند را هدف قرار دهید. به دنبال افرادی باشید که در موقعیت‌های مشابهی قرار دارند تا شانس گرفتن تبلیغ‌کنندگان را افزایش دهید.

هنگامی‌که تبلیغ‌کنندگان بالقوه را پیدا کردید، باید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید و برای یک اجرای یک طرح مناسب برنامه‌ریزی کنید. در مورد نحوه ارتقاء خدمات یا محصولات ایشان فکر کنید. برخی از گزینه‌ها عبارت‌اند از:

  • بررسی پیشنهاد‌های آن‌ها.
  • به اشتراک‌گذاری تصویر مربوط به کسب‌وکار آن‌ها.
  • به‌طورمعمول دریکی از ویدیوهای خود کسب‌وکار آن‌ها را نشان دهید.

برای مثال، دونالد ترامپ، اغلب در توییتر خود کسب‌وکارها را منشن (اشاره) می‌کند. از سوی دیگر، کیم کارواشیان پروفایل‌ها را بر اساس نام اینستاگرام آن‌ها منشن می‌کند. او گفته است که ۷۵،۰۰۰ دلار به ازای هر پست اینستاگرام دریافت می‌کند.

شما همچنین می‌توانید چنین مقدار بزرگی را ایجاد کنید اگر بتوانید چنین طرفداران بزرگی را به دست آورید. خودتان را به‌عنوان فرد مشهور در اینترنت معرفی کنید و دنبال‌کننده‌های زیادی به‌دست آورید بنابراین شرکت‌هایی با شما تماس می‌گیرند تا خدمات یا محصولات آن‌ها را در صفحه خود تبلیغ کنید.

متخصصان رسانه‌های اجتماعی فقط با فعالیت در پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی خود، به‌اندازه ۹۱۵،۰۰۰ دلار درآمد کسب می‌کنند؛ اما به یاد داشته باشید که زمان و صبر زیادی برای ساختن یک پروفایل که بتواند برای شما کسب درآمد کند، لازم است؛ بنابراین در سرمایه‌گذاری انرژی خود در صفحه رسانه‌های اجتماعی تردید نکنید.

 

منبع