هدف بیشتر معامله‌گران هنگام شروع معاملات باینری آپشن، موفقیت دائم در معاملات و سودآوری از معاملات باینری آپشنی است که در پلتفرم مورداستفاده خود باز می‌کنند. متأسفانه، همه معامله‌گران در معامله‌گری باینری آپشن‌ موفق نمی‌شوند. حتی باوجود استراتژی‌های مختلف معامله‌گری باینری آپشن‌ و بازارهای مالی شبانه‌روزی که در اختیار آن‌ها قرار دارد، تعداد قابل‌توجهی از معامله‌گران باینری آپشن از دستیابی به موفقیت و سود موردنظر خود ناکام می‌مانند.

باوجوداین واقعیت که اکثر معامله‌گران در معامله‌گری باینری آپشن موفق نمی‌شوند، افراد بسیاری هستند که هنوز هم به‌طور مستمر برای معامله با آن‌ها تلاش می‌کنند. این ممکن است به سودهای زیاد و سهولت معامله‌گری که امروزه توسط کارگزاران مختلف باینری آپشن‌های آنلاین وعده داده می‌شود، نسبت داده شود. به‌طورکلی، از تمام معامله‌گران جدیدی که وارد بازارهای مالی می‌شوند، تنها حدود ۵ درصد از آن‌ها ممکن است در باینری آپشن‌ موفق شوند. بااین‌وجود، بسیاری از افراد از بخش‌های مختلف جهان در حال انجام این معاملات ریسکی هستند، شاید به دلیل اعتمادبه‌نفس بی‌جهت. هرچند این‌یک رقم کوچک است، با توجه به اینکه هزاران معامله‌گر در حال انجام معامله باینری آپشن‌ هستند، هنوز هم موفقیت در معامله‌گری باینری آپشن محتمل است؛ بنابراین، برای تبدیل‌شدن به یک معامله‌گر باینری آپشن‌ موفق چه چیزهایی لازم است؟ در زیر به برخی از جنبه‌هایی که شمارا به یک معامله‌گر باینری آپشن موفق تبدیل می‌کند، اشاره‌شده است.

 

  • آشنایی با نحوه تفسیر نمودارها

یکی از موارد تعیین‌کننده یک معامله‌گر موفق، توانایی استفاده از ابزارهای مختلف معامله‌گری باینری آپشن‌، ازجمله نمودارها است. در سناریو فعلی بازار، برای یک معامله‌گر معمول است که مایل به جمع‌آوری مجموعه‌ای از ابزارها و استراتژی‌های معاملاتی بدون در نظر گرفتن زمان برای درک نحوه کار هر یک از آن‌ها باشد. بدین معنا که یک معامله‌گر ممکن است ابزارهای معاملاتی متعددی را در اختیار داشته باشد، اما نحوه استفاده مؤثر از هر یک از آن‌ها را نداند. در این رابطه هنگام صحبت از موفقیت در بازارهای مالی، یادگیری نحوه مطالعه مؤثر نمودارهای معاملاتی ارائه‌شده توسط کارگزار باینری آپشن‌ شما اهمیت بسیاری دارد. یک معامله‌گر موفق مدت‌ها قبل از بارگذاری یک شاخص معاملاتی باید در موقعیتی قرار بگیرد که ایده روشنی از عملکرد فعلی قیمت داشته باشد و بتواند بگوید که آیا قیمت افت کرده یا افزایش خواهد یافت.

اگر به دنبال موفقیت در این معامله هستید، مهم است که یاد بگیرید چگونه یک نمودار را تفسیر کنید. با استفاده از این مهارت کلیدی، می‌توانید آن را در بازار یا دارایی‌های موردنظر برای معامله بکار گرفته و بنابراین سود کسب کنید.

 

  • از یک استراتژی معاملاتی استفاده کنید که آن را تست کرده‌اید

اگر تمایل به معامله‌گری باینری آپشن در‌ شما جدی است، باید برای تحقیق در مورد مناسب‌ترین استراتژی معامله‌گری و تست آن زمان بگذارید. به همین دلیل است که تعدادی از کارگزاران مشهور، حساب‌های معامله‌گری آزمایشی ارائه داده‌اند. شما باید با استفاده از چنین حساب‌هایی، استراتژی موردنظر خود را تست کنید. به‌این‌ترتیب، شما می‌توانید نقاط ضعف استراتژی را بشناسید و قبل از استفاده در محیط معاملات باینری آپشن واقعی، آن را اصلاح کنید. با داشتن یک حساب معامله‌گری آزمایشی خوب، بسته به روش معامله‌گری مورداستفاده، به‌راحتی می‌توانید در مورد مهارت‌های معامله‌گری خود بیاموزید. اگر شما در این معامله یک مبتدی هستید، توصیه می‌شود قبل از سرمایه‌گذاری در محیط معامله‌گری واقعی، ابتدا یک حساب معاملاتی آزمایشی برای این منظور تهیه کنید.

برعکس، اگر شما از یک رویکرد خطر در حساب معامله‌گری آزمایشی خود استفاده می‌کنید، به‌احتمال‌زیاد رویکردی که مستلزم شرط‌بندی مقادیر زیاد برای دستیابی به سودهای کلان باشد اصول مبادلات باینری آپشن را به شما نمی‌آموزد. در چنین حالتی، حساب آزمایشی فایده‌ای برای شما نخواهد داشت. حتی اگر استراتژی موردنظر شما توسط معامله‌گر دیگری مورد آزمایش و تأیید قرارگرفته باشد، شدیداً توصیه می‌شود قبل از به‌کارگیری آن را امتحان کنید. متغیرهای موجود در بازار، کارگزاری که از آن استفاده می‌کنید و رویکرد شخصی شما برای معاملات باینری آپشن نیز ممکن است بر موفقیت شما در بازارهای مالی تأثیر بگذارد.

 

  • شاخص‌ها را مورد ارزیابی قرار دهید

بسیاری از معامله‌گران در صنعت معامله باینری آپشن به دنبال یک شاخص هستند و آن را مکرراً در حساب‌های خود اعمال می‌کنند تا زمانی که آن حساب‌ها به یک دراو- داون برخورد کنند، سپس آن‌ها متوجه می‌شوند که این شاخص خوب نیست. سپس به دنبال یک شاخص دیگر بوده و همین کار را تکرار می‌کنند. این بسیار تأسف‌آور است زیرا ۹۹ درصد از معامله‌گران در بازارهای مالی درک نمی‌کنند که موفقیت در این معامله بیش از فقط اعمال شاخص‌ها است. اگرچه هیچ مشکلی در استفاده از شاخص‌های معاملاتی وجود ندارد، اما اعتماد بیش‌ازحد به آن‌ها نیز درست نیست. برخی از معامله‌گران این شاخص‌ها را یک ترکیب فوق‌العاده در لیست ابزارهای معاملاتی خود می‌یابند. بااین‌وجود تعداد قابل‌توجهی از معامله‌گران باینری آپشن موفق از این شاخص‌ها به‌طور کامل استفاده نمی‌کنند. به این معنا که شاخص‌ها یک الزام نیست، آن‌ها فقط بخش کوچکی از پازل معامله‌گری هستند.

 

  •  احساساتی که می‌توانند معامله‌گری شمارا تحت تأثیر قرار دهند را درک کنید.

ممکن است از قبل آگاه باشید که معاملات باینری آپشن، احساسات خاصی را برمی‌انگیزد. با توجه به این نکته، مهم است که احساسات شما بر فعالیت تجاری شما تأثیر می‌گذارد. به‌این‌ترتیب، شما قادر خواهید بود تا از چنین احساساتی که بر فعالیت معامله‌گری شما سایه می‌افکند، اجتناب نمایید. مثال خوبی از این وضعیت جایی است که یک معامله‌گر تأمل می‌کند زیرا یک جفت معامله را در یک ردیف از دست می‌دهد یا جایی که یک معامله‌گر تصمیم می‌گیرد معامله‌گری روز را پس از اصابت یک‌میزان از پیش تعیین‌شده سود متوقف کند. به‌عنوان یک معامله‌گر موفق که شما نیز انتظار بودن آن را دارید، باید یاد بگیرید که چگونه فعالیت معامله‌گری خود را نظم دهید. برای موفقیت در معاملات باینری آپشن، باید بتوانید احساسات خود را به‌طور مؤثر کنترل کرده و از تأثیرگذاری آن‌ها بر تصمیمات معامله‌گری خود جلوگیری کنید.

  • به سیگنال‌های خود اعتقاد داشته باشید

حتی معامله‌گران باینری آپشن باتجربه به شما می‌گویند که برای معامله‌گران بسیار وسوسه‌انگیز است که قید معامله‌گری از پیش تنظیم‌شده خود را زده و در عوض بازار را تعقیب کنند. در بیشتر موارد، این تصمیم با ضرر خاتمه می‌یابد. به دین لحاظ، شما باید یاد بگیرید که در برابر این وسوسه مقاومت کنید و به سیگنال‌های خود بپیوندید. رویکرد معاملاتی شما باید عمدتاً متکی بر معامله‌گری احتمال زیاد باشد. علاوه بر این، توصیه می‌شود فقط در مواقعی معامله کنید که شرایط بازار مناسب باشد. معامله‌گری خارج از استراتژی برنامه‌ریزی‌شده، بیشتر تحت تأثیر احساسات است. معامله‌گران موفق باینری آپشن‌ همیشه یک طرح معاملاتی تنظیم می‌کنند و در طول روز معاملاتی خود به آن می‌چسبند. به همین ترتیب برای موفقیت در این معامله باید این را تمرین کنید.

 

  • معامله بر اساس توانای های شما

همان‌طور که در شرط‌بندی، برنده شدن در کارت بازی با بازی کردن با ضعیف‌ترین دست به‌شدت غیرممکن است به همین ترتیب، موفقیت در باینری آپشن‌ به معامله‌گرانی نیاز دارد که نقاط قوت و ضعف خود را بشناسند. هنگامی‌که نقاط قوت معامله‌گری خود را مشخص کردید، باید استراتژی معامله‌گری خود را با آن‌ها هماهنگ کنید. توانایی تعیین نقاط ضعف و قوت معامله‌گری، از بهترین خصایص یک معامله‌گر باینری آپشن خوب است. برای رسیدن به این هدف باید با خودتان صادق باشید و شکست‌های خود را بپذیرید. به‌عنوان‌مثال، در صورت بروز گزینه‌های کوتاه‌مدت معامله‌گری باید آن‌ها را از برنامه و طرح معامله‌گری خود حذف کنید. به‌این‌ترتیب شما تبدیل به یک معامله‌گر موفق در معاملات باینری آپشن‌ خواهید شده و از این معامله سود می‌برید.

 

  • برنامه‌های معامله‌گری بلندمدت داشته باشید

بسیاری از افرادی که در صنعت معامله‌گری باینری آپشن فعالیت می‌کنند، امیدوارند تا آسان و سریع پول به دست آورند. ازاین‌رو خیلی زود عقب‌نشینی می‌کنند. درحالی‌که داستان‌های بی‌شماری راجع به معامله‌گران که سرمایه خود را در عرض چند دقیقه یا چند ساعت به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهند، وجود دارد، این‌ها واقعاً فقط داستان هستند. واقعیت امر این است که شما باید نسبت به انتظارات خود واقع‌بین باشید و نسبت به مسیر متعهد بمانید.

این موضوع اغلب توسط بسیاری از معامله‌گران نادیده گرفته می‌شود، اما یک جنبه اساسی برای تبدیل‌شدن به یک معامله‌گر باینری آپشن‌ موفق است.

بسیاری از سرمایه‌گذاران در باینری آپشن‌ شکست می‌خورند؛ اما اگر برای یادگیری معامله وقت بگذارید و به معامله متعهد بمانید، می‌توانید در صنعت باینری آپشن‌ موفق باشید.