ESMA

اخیراً، ESMA (اتحادیه بازار و اوراق بهادار اروپا) اقدام به ممنوعیت فروش و بازاریابی باینری آپشن در اتحادیه اروپا کرده است. بااین‌حال، این ممنوعیت فقط در مورد کارگزارانی اعمال‌شده که در اتحادیه اروپا تنظیم‌شده‌اند. این امر به معامله‌گران دو گزینه برای ادامه معامله‌گری می‌دهد: املا آن‌ها می‌توانند با یک شرکت کنترل نشده معامله کنند – این‌یک ریسک بسیار بالا است و توصیه نمی‌شود. برخی از بنگاه‌های کنترل نشده مسئول و صادق هستند اما بسیاری از آن‌ها چنین نیستند.

انتخاب دوم استفاده از یک شرکت کنترل‌شده توسط ارگان‌های خارج از اتحادیه اروپا است. ASIC در استرالیا یک رگولاتور قوی است – اما ممنوعیتی را اجرا نمی‌کنند. این بدان معناست که بنگاه‌های کنترل‌شده ASIC هنوز می‌توانند معامله‌گران اتحادیه اروپا را بپذیرند. لیست کارگزاران ما را برای کارگزاران کنترل‌شده یا قابل‌اعتماد در منطقه خود مشاهده کنید.

یک گزینه سوم نیز وجود دارد. معامله‌گرانی که به‌عنوان «حرفه‌ای» ثبت‌نام می‌کنند از این ممنوعیت جدید معاف هستند. این ممنوعیت فقط برای محافظت از سرمایه‌گذاران «جزئی» طراحی‌شده است. یک معامله‌گر حرفه‌ای می‌تواند تجارت خود را با کارگزاران کنترل‌شده اتحادیه اروپا مانند IQ Option ادامه دهد. برای طبقه‌بندی به‌عنوان حرفه‌ای، دارنده حساب باید دو از این سه معیار را رعایت کند:

۱- باز کردن ۱۰ معامله یا بیشتر در هر کواتر، ۱۵۰ یورو یا بیشتر.

۲- داشتن دارایی‌های ۵۰۰۰۰۰ یورو یا بیشتر

۳- داشتن دو سال سابقه کار در یک شرکت مالی و داشتن تجربه محصولات مالی.

 

راهبردها و راهنماها

ما در مورد آموزش عمومی و تکنیک‌های تخصصی معامله‌گری دارای مقالات راهبردی و راهنماهای دقیق زیادی هستیم. درصورتی‌که مایلید قبل از شروع معامله مقدمات کار را یاد بگیرید برای شروع کار چند مورد را در زیر قرار داده‌ایم. از مارتین گیل (شرط‌بندی) گرفته تا رنگین‌کمان، می‌توانید موارد بسیاری در صفحه استراتژی پیدا کنید.

 

 • بهترین کتاب‌های باینری آپشن
 • اهداف برای معامله‌گران جدید باینری
 • زبان حرفه‌ای باینری آپشن که شما باید بدانید
 • چگونه می‌توان به یک میلیونر باینری آپشن تبدیل شد
 • زمان‌های معامله‌گری
 • نحوه تجارت سهام
 • استراتژی‌های ساده برای کاربران جدید
 • استراتژی معامله‌گری پس از ساعت‌ها
 • سیستم توازن ساده
 • معامله‌گر مراقب باشید! آیا این‌یک ابزار است یا یک استراتژی؟
 • آشنایی با روندها و بازه‌های زمانی
 • تجزیه‌وتحلیل روند برای معامله‌گران کوتاه‌مدت
 • سه ابزاری که همه معامله‌گران باید بشناسند
 • نحوه معامله الگوهای پروانه‌ای
 • بازارهای باینری آپشن

 

سیگنال‌ها و سایر خدمات

 • هنگام جستجوی یک استراتژی، سیستم یا خدمات، باید به دنبال چه چیزی باشید؟
 • حتی SSP خوب ارزش وقت شما را ندارد.

برای مطالعه بیشتر در مورد سیگنال‌ها و مرور خدمات مختلف به صفحه سیگنال‌ها بروید.

 

راهنمای مبتدیان

اگر درصحنه‌ی معامله‌گری یک تازه‌وارد هستید، این فیلم عالی استاد شیلر از دانشگاه ییل را که ایده‌های اصلی آپشن‌ها را معرفی می‌کند، تماشا کنید:

آموزش برای مبتدیان:

 • درس ۱: بهترین زمان برای معامله
 • درس ۲: ابزارهایی برای معامله
 • درس ۳: ظهور معامله‌گری با استفاده از Pivot Points
 • درس ۴: نحوه استفاده از ابزار فیبوناچی
 • درس ۵: مدیریت ریسک
 • درس ۶: باینری آپشن های متغیر
 • درس ۷: چگونه می‌توان زمان‌های انقضا را به تعویق انداخت
 • درس ۸: هنگامی‌که نباید معامله کنیم
 • درس ۹: روش تلفن همراه
 • درس ۱۰: استفاده از سیستم کمک‌کننده فارکس
 • درس ۱۱: استفاده از شاخص توربو مارکسمن فارکس
 • درس ۱۲: تجزیه‌وتحلیل یک معامله

 

انواع معاملات

 • لمس / بدون لمس (Touch/ No Touch)
 • شرط‌بندی هدفی (Target Bet)
 • شرط‌بندی نردبانی (Ladder Bet)
 • شرط‌بندی تونلی (Tunnel Bet)
 • زیاد / کم (High/ Low)

 

نحوه راه‌اندازی یک معامله

توانایی معامله انواع مختلف باینری آپشن‌ها را می‌توان با درک مفاهیم خاصی مانند قیمت انجام گزینه‌ یا سد قیمت، تسویه‌حساب و تاریخ انقضا به دست آورد. کلیه معاملات دارای تاریخ‌هایی هستند که در آن منقضی می‌شوند.

هنگامی‌که تجارت منقضی شد، وضع پرایس اکشن مطابق با نوع انتخاب‌شده، مشخص خواهد کرد که آیا آن در جایگاه سودآور (در پول) یا ضرر (خارج از پول) قرار دارد. علاوه بر این، اهداف قیمتی، سطوح کلیدی هستند که معامله‌گر برای تعیین نتایج به‌عنوان معیار تنظیم می‌کند. هنگام توضیح انواع مختلف، کاربرد اهداف قیمتی را مشاهده خواهیم کرد.

سه نوع معامله وجود دارد. هرکدام از این‌ها واریاسیون‌های مختلفی دارند. ازجمله:

 1. بالا / پایین (High/Low)
 2. داخل / خارج (In/Out)
 3. لمس / بدون لمس (Touch/No Touch)

اجازه بدین هرکدام را به ترتیب بررسی کنیم.

 

بالا / پایین (High/Low)

معامله باینری بالا / پایین نیز نامیده می‌شود، اساس آن پیش‌بینی این نکته است که آیا قیمت بازار سرمایه قبل از انقضا به بالاتر یا پایین‌تر از قیمت انجام گزینه (هدف قیمتی انتخابی) خواهد رسید یا خیر. اگر معامله‌گر انتظار بالا رفتن قیمت را دارد (تجارت «Up» یا «High»)، او گزینه call را خریداری می‌کند. اگر انتظار دارد قیمت پایین («Low» یا «Down») بیاید، گزینه‌ی put را خریداری می‌کند. زمان‌های انقضا می‌تواند حداقل ۵ دقیقه باشد.

 

لطفاً توجه داشته باشید: برخی از کارگزاران گزینه Up / Down را به‌صورت نوع متفاوتی دسته‌بندی می‌کنند، یک معامله‌گر در صورت انتظار قیمت فراتر از قیمت فعلی، گزینه call را انتخاب می‌کند یا در صورت انتظار قیمت پایین‌تر از قیمت فعلی گزینه put را انتخاب می‌کند. ممکن است در برخی از پلتفرم‌های معامله‌گری این مورد را به‌صورت یک Rise/Fall ببینید.

 

داخل / خارج (In/Out)

نوع In / Out که «معامله تونلی» یا «معامله مرزی» نامیده می‌شود، برای تلفیق قیمت معامله (in) و بریک اوت (out) استفاده‌شده است. چگونه کار می‌کند؟ ابتدا، معامله‌گر برای تعیین محدوده قیمت، دو هدف قیمتی را تعیین می‌کند. سپس گزینه‌ای را برای پیش‌بینی اینکه آیا قیمت در محدوده قیمت / تونل قیمت تا زمان انقضا باقی خواهد ماند (In) یا قیمت محدوده قیمت از هرکدام از جهات خارج خواهد شد (خارج) انتخاب می‌کند.

 

بهترین روش برای استفاده از باینری‌های تونلی استفاده از نقاط محوری (pivot points) دارایی است. اگر با نقاط محوری در فارکس آشنا هستید، باید قادر به انجام چنین معاملاتی باشید.

 

لمس / بدون لمس (Touch/No Touch)

این نوع در مورد پیش‌بینی یک پرایس اکشن است که آیا به یک مانع قیمت می‌رسد یا خیر. «Touch» گزینه‌ای است که در آن معامله‌گر قراردادی را خریداری می‌کند که اگر قیمت بازار دارایی خریداری‌شده حداقل یک‌بار قبل از انقضا به هدف قیمتی تعیین‌شده برسد، سود ارائه می‌دهد و اگر پرایس اکشن قبل از انقضا به هدف قیمتی (قیمت انجام گزینه) نرسد، تجارت به‌صورت زیان به پایان می‌رسد.

«No Touch» نقطه مقابل Touch است. در اینجا شما در پرایس اکشن دارایی اصلی شرط می‌بندید که قبل از انقضا، به قیمت انجام گزینه نمی‌رسد.

 

این مورد معامله انواع مختلفی دارد که ما دارای Double Touch و Double No Touch هستیم. در اینجا معامله‌گر می‌تواند دو هدف قیمتی را تعیین کرده و قراردادی را خریداری کند که بر لمس قیمت دو هدف قبل از انقضا (Double Touch) یا عدم لمس هر دو هدف قبل از انقضا (Double No Touch) شرط‌بندی کند. به‌طورمعمول، در صورت وجود بی‌ثباتی شدید در بازار، شما باید معامله Double Touch را به کار بگیرید و پیش‌بینی می‌شود که قیمت‌ها به چندین سطح قیمتی برسند.

برخی از کارگزاران هر سه نوع را ارائه می‌دهند، درحالی‌که برخی دیگر دو مورد را ارائه می‌دهند و برخی از آن‌ها فقط یک نوع ارائه می‌دهند. علاوه بر این، برخی از کارگزاران در مورد نحوه‌ی تعیین تاریخ انقضا محدودیت‌هایی را اعمال می‌کنند. به‌منظور به دست آوردن بهترین نوع، به معامله‌گران توصیه می‌شود اقدام به خرید کارگزارانی کنند که ازنظر نوع و زمان‌های انقضا حداکثر انعطاف‌پذیری را به آن‌ها می‌دهند.

 

برنامه‌های تلفن همراه

معامله‌گری از طریق تلفن همراه شما بسیار آسان است زیرا همه کارگزاران اصلی برنامه‌های معامله‌گری املا پیشرفته تلفن همراه را ارائه می‌دهند. بیشتر پلتفرم‌های معاملاتی با توجه به کاربران دستگاه‌های تلفن همراه طراحی‌شده‌اند؛ بنابراین نسخه تلفن همراه، اگر یکسان نیست، بسیار مشابه نسخه کامل وب در وب‌سایت‌های سنتی خواهد بود.

کارگزاران این برنامه را برای هر دو دستگاه IOS و Android ارائه می‌دهند و برای هرکدام نسخه‌هایی را تولید می‌کنند. بارگیری سریع است و معامله‌گران می‌توانند از طریق سایت تلفن همراه نیز ثبت‌نام کنند. مقالات مروری ما حاوی جزئیات بیشتری راجع به برنامه تلفن همراه هر کارگزار است، اما اغلب معامله گران املا آگاه هستند که این‌یک حوزه‌ی درحال‌توسعه معامله‌گری است. معامله‌گران می‌خواهند بلافاصله نسبت به رویدادهای خبری و به‌روزرسانی‌های بازار واکنش نشان دهند، بنابراین کارگزاران ابزارهایی را برای مشتریان فراهم می‌کنند تا در هرکجا که باشند اقدام به انجام معامله کنند.

 

سؤالات متداول معامله‌گری

باینری آپشن به چه معناست؟

«باینری آپشن» به معنای ساده، معامله‌ای است که نتیجه آن جواب «دوگانه» بله / خیر باشد. این گزینه‌ها در صورت برنده شدن مبلغ ثابتی را می‌پردازند (معروف به «in the money»)، اما در صورت از دست دادن معامله باینری، کل سرمایه‌گذاری از بین می‌رود؛ بنابراین، به‌طور خلاصه، آن‌ها نوعی گزینه‌های مالی بازده ثابت هستند.

معامله بورس چگونه کار می‌کند؟

مراحل معامله یک سهام از طریق یک باینری آپشن؛

 1. سهام را انتخاب کنید.
 2. زمان انقضا موردنظر خود را مشخص کنید (زمان تمام شدن گزینه).
 3. اندازه معامله یا سرمایه‌گذاری را وارد کنید
 4. مشخص کنید که آیا مقدار افزایش یا کاهش می‌یابد و put یا call قرار دهید.

مراحل فوق در هر کارگزار یکسان است. پیچیدگی‌های بیشتری می‌تواند اضافه شود، اما هنگام معامله سهام، نوع معامله ساده Up / Down پرطرفدارترین است.

گزینه‌های Put و Call

Call و Put عبارات ساده‌ای برای خرید یا فروش یک گزینه هستند. اگر معامله‌گری فکر کند که ارزش قیمت پایه بالا خواهد رفت، می‌توانند یک Call قرار دهد؛ اما درجایی که انتظار دارند قیمت پایین بیاید، می‌توانند یک معامله Put قرار دهند.

پلتفرم‌های مختلف معاملاتی، دارای برچسب دکمه‌های معاملاتی متفاوتی هستند، برخی حتی بین Buy / Sell و Call / Put جابجا می‌شوند. برخی دیگر عبارات Call و Put را املا کنار گذاشته‌اند. تقریباً در هر پلتفرم معاملاتی، این املا واضح است که معامله‌گر در کدام مسیر یک گزینه را باز کند.

 

آیا باینری آپشن‌ها یک ابزار کلاه‌برداری هستند؟

به‌عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری مالی، آن‌ها به‌خودی‌خود کلاه‌برداری نیستند، اما کارگزاران، ربات‌های معاملاتی و ارائه‌دهندگان سیگنالی وجود دارند که غیرقابل‌اعتماد و فریبکار هستند.

نباید مفهوم باینری آپشن‌ها را صرفاً بر اساس تنی چند از کارگزاران فریبکار قلم بزنیم. تصویر این ابزارهای مالی درنتیجه‌ی این اپراتورها دستخوش دگرگونی شده است، اما رگولاتورها به‌تدریج شروع به تعقیب و جریمه متخلفین می‌کنند و صنعت پاک‌سازی می‌شود. انجمن ما مکانی عالی برای افزایش آگاهی از هرگونه تخلفی است.

این بررسی‌های ساده می‌توانند به همه اشخاص کمک کنند تا از کلاه‌برداری جلوگیری کنند:

 • بازاریابی‌هایی که نوید بازده بزرگی را می‌دهند. این علامت هشدار آشکاری است. باینری‌ها یک ابزار با ریسک بالا و پاداش بالا هستند – آن‌ها یک طرح «درآمدزایی آنلاین» نیستند و نباید به‌این‌ترتیب فروخته شوند. اپراتورهایی که چنین ادعاهایی دارند، احتمالاً غیرقابل‌اعتماد هستند.

 

 • کارگزار را بشناسید. برخی از اپراتورها مشتری جدید خود را به کارگزاری که با آن شریک‌اند «فانل می‌کنند»، بنابراین شخص تصوری ندارد که حساب آن‌ها با چه کسی است. یک معامله‌گر باید کارگزاری را که قصد معامله با آن دارد را بشناسد! این فانل‌ها (funnel) اغلب در بازاریابی «سریع ثروتمند شو» که قبلاً بحث شد، گرفتار می‌شوند.

 

 

 • تماس‌های سرد. کارگزاران حرفه‌ای تماس‌های سرد برقرار نمی‌کنند – آن‌ها از این طریق بازاریابی نمی‌کنند. تماس‌های سرد اغلب از طریق کارگزاران کنترل نشده و علاقه‌مند به دریافت واریز اولیه انجام می‌شود. در صورت پیوستن به شرکتی که از این طریق ارتباط برقرار کرده است، بسیار با دقت پیش بروید. این شامل تماس ایمیلی نیز می‌شود – هر نوع تماس غیرمنتظره.

 

 • شرایط و ضوابط. هنگام گرفتن پاداش یا پیشنهاد، شرایط و ضوابط کامل را بخوانید. برخی شامل قفل شدن در یک واریز اولیه (علاوه بر وجوه پاداش) تا هنگامی است که حجم بالایی از معاملات انجام‌شده باشد. اولین واریز، وجه نقدی معامله‌گر است – کارگزاران مشروع قبل از هرگونه معامله، آن را به‌عنوان مال خود تلقی نمی‌کنند. برخی از کارگزاران نیز در صورت متناسب نبودن با نیازهای معامله‌گر، گزینه فسخ پاداش را ارائه می‌دهند.

 

 

 • اجازه ندهید کسی برای شما معامله کند. از اجازه دادن به هر مدیر حساب برای معامله برای شما اجتناب کنید. یک تضاد منافع آشکار وجود دارد، اما این کارمندان کارگزار، معامله‌گران را ترغیب می‌کنند تا سپرده‌های کلانی را تهیه کنند و خطرات بیشتری به دنبال خواهد داشت. معامله‌گران نباید به کسی اجازه دهند که از طرف آن‌ها معامله کند.