مقایسه باینری آپشن با معاملات فارکس: درک تفاوت

معاملات فارکس و معاملات باینری کاملاً متفاوت هستند و درک این اختلافات برای ورود به آن‌ها بسیار مهم است.

 

این مقاله توسط کانر هریسون از کارگزاران (بروکر) باینری (BBZ) نوشته‌شده است. BBZ تلاش می‌کند تا به معامله‌گران خود آموزش دهد تا بتوانند نظرات مربوط به باینری آپشن‌ها، قوانین بین‌المللی، مدیریت ریسک و سایر موارد مرتبط با معامله‌گری را درک نمایند.

 

باینری آپشن‌ها، قراردادهای گزینه‌ای با ریسک‌ها و پاداش‌های ثابت هستند. در معامله‌گری باینری آپشن، معامله‌گر باید مشخص کند که آیا دارایی اصلی، مانند سهام، کالا یا ارز، طی مدت‌زمان معین بالا یا پایین خواهد رفت. اگر پیش‌بینی‌های آن‌ها درست باشد، معامله‌گران مقابل ارزش درآمدها قرارگرفته‌اند.

رولت (Roulette)

معامله‌گری باینری تقریباً مشابه با روش رولت کار می‌کند: اگر پیش‌بینی شما اشتباه باشد، تمام پولی را که ریسک کرده‌اید از دست می‌دهید اما اگر پیش‌بینی شما درست باشد، پول خود را به‌علاوه یک بازپرداخت دریافت می‌کنید. یک برنامه مشترک برای موفقیت یک معامله‌گر این است که ۸۰٪ ازآنچه در هر معامله خود گرو می‌گذارد را به دست آورد. به‌عنوان‌مثال، اگر یک معامله‌گر ۱۰ دلار گرو بگذارد و ارزش USD / EURO در حال افزایش باشد و حدس او درست باشد، ۸ دلار به‌علاوه سرمایه‌گذاری اولیه خود دریافت می‌کند. اگر ارزش همان ارز کاهش یابد، معامله‌گر صد درصد پولی را که گذاشته را از دست می‌دهد.

 

برای کسب درآمد در گزینه‌های باینری در طولانی‌مدت، شما باید اکثر این شرط‌بندی‌ها را ببرید. ازآنجاکه معامله‌گری فارکس به کاربران امکان می‌دهد اهداف سود خود را در مقابل دستورات توقف ضرر تنظیم کنند، معامله‌گران هنوز هم می‌توانند سود کسب کنند حتی اگر در اکثر معاملات خود برنده نشوند.

 

البته شباهت‌هایی بین معامله‌گری باینری و معاملات فارکس وجود دارد. هر دو بازار معاملات مالی به‌صورت آنلاین قابل معامله هستند و هر دو به کاربران این امکان را می‌دهند تا معامله‌گری خود را با مقادیر کمی سرمایه آغاز کنند.

 

در هر دو نوع بازار، کاربران حدس می‌زنند که دارایی در کدام جهت حرکت می‌کند. در صورت حدس صحیح، هر دو گزینه معامله‌گری، پتانسیل سود شدیدی را ارائه می‌دهند.

 

بااین‌حال، تفاوت‌هایی بین باینری آپشن و فارکس وجود دارد. در یک بازار باینری، معامله‌گران فقط حدس می‌زنند که آیا ارزش یک دارایی مانند ارز خارجی در یک دوره زمانی معین بالا یا پایین خواهد رفت. از این نظر، هیچ‌گونه تغییرپذیری در احتمال  ریسک یا سود وجود ندارد. بازار باینری بعد از سیستم باینری نام‌گذاری شده است که در آن دو گزینه ورودی صرفا ۱ یا ۰ هستند. به‌طور مشابه، در معامله‌گری باینری، دو گزینه صرفا بالا و پایین هستند.

 

تغییرپذیری بالاتر، ریسک بیشتر

بازارهای فارکس تنوع بالاتر و ریسک بیشتری را به معامله‌گران ارائه می‌دهد. در بازارهای فارکس که بعضاً به‌عنوان بازارهای FX یا بازارهای ارز شناخته می‌شوند، معامله‌گران نه‌تنها باید تعیین کنند که به‌عنوان دارایی در چه جهتی پیش خواهد رفت، بلکه باید پیش‌بینی کنند که این دارایی تا چه حد بالا یا پایین می‌رود؛ بنابراین، ریسک و سود نهایی نامعلوم است.

 

در فارکس هیچ محدودیتی مبنی بر این‌که یک معامله‌گر چه مقدار پول می‌تواند کسب کند یا از دست بدهد، وجود ندارد. مگر اینکه آن‌ها از ابزارهای خاصی برای کنترل تجارت استفاده کنند. یکی از ابزارها توقف ضرر است که باعث می‌شود تا معامله‌گران بیش از یک مقدار معینی ضرر نکنند؛ به‌عبارت‌دیگر، هنگامی‌که معامله‌گر مبلغ مشخصی را از دست داد، تجارت به‌طور خودکار بسته می‌شود. به همین ترتیب، پاداش احتمالی نیز ممکن است از قبل ثابت شود. معامله‌گر می‌تواند تعیین کند که معامله هنگامی‌که به یک مقدار سود معین رسید، بسته شود.

 

حداکثر ضرر در فارکس تمام پول موجود در حساب معامله‌گری شما خواهد بود. در فارکس، هم ضررها و هم‌ سودها با دستورات توقف / حد قابل مدیریت هستند.

 

بازه زمانی

معاملات باینری در بازه زمانی مشخص عمل می‌کنند. با شروع یک معامله، معامله‌گر هیچ کنترلی بر روی زمان شروع و پایان معاملات ندارد. قبل از شروع یک معامله باینری آپشن، کاربران باید زمان انقضاء دستورات را انتخاب کنند. هر گزینه دارای یک‌زمان شروع و یک‌زمان پایان است.

 

در زمان انقضا، معامله به‌طور خودکار بسته می‌شود. برخی از کارگزاران به شما این امکان را می‌دهند که معامله را زود ببندید اما شما در یک‌درصدی از بازده مورد انتظار از گزینه خود خارج خواهید شد. همه کارگزاران این گزینه را ارائه نمی‌دهند.

 

به همین ترتیب، برخی کارگزاران به معامله‌گران اجازه می‌دهند تا زمان انقضا را به زمان انقضا بعدی موکول کنند. این «رول آور» خوانده می‌شود و تنها در صورتی ممکن است که معامله‌گران سرمایه خود را با درصد مشخصی افزایش دهند.

 

در معامله‌گری فارکس، کاربران می‌توانند معاملات را از یک ثانیه تا ماه‌های طولانی ادامه دهند، زیرا می‌توانند هر زمان که مایل هستند تجارت را باز و بسته کنند. این انعطاف‌پذیری هم دارای مزایا و هم دارای مضراتی است.

 

مارجین (حاشیه‌ها)

فارکس همچنین دارای ابزاری به نام مارجین است. هر کارگزار حداکثر مارجین را تعیین می‌کند. این مارجین‌ها به معامله‌گران اجازه می‌دهند تا سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند تا در صورت بردن معامله، سود بیشتری کسب کنند. ابزار مارجین در باینری آپشن‌ها وجود ندارد.

 

پنج نوع باینری آپشن وجود دارد که شما می‌توانید با آن‌ها معامله کنید. این‌ها آپشن‌های بالا / پایین، ۶۰ ثانیه، آپشن‌های لمسی / بدون لمس، آپشن‌های مرزی و سازنده آپشن هستند. انواع مختلفی از دستورات در فارکس وجود دارد. خرید / فروش مهم‌ترین نوع هستند. بااین‌حال، انواع پیشرفته‌تری مانند حد، توقف، OCTO (یکی دیگری را لغو می‌کند)، توقف اثر و دستورات دادوستد تأمینی و موارد دیگر وجود دارند.

 

معامله‌گری فارکس و معامله‌گری باینری کاملاً متفاوت هستند و درک این اختلافات برای تبدیل‌شدن به یک معامله‌گر موفق دارای اهمیت است.

 

https://www.financemagnates.com/binary-options/bloggers/binary-options-vs-forex-trading-understanding-the-difference/