آی‌کیو آپشن در مقایسه با الیمپ ترید: کدام بهتر است؟

یکی از مهم‌ترین کارهایی که هنگام شروع معامله‌گری با یکی از باینری آپشن‌ها باید انجام دهید، انتخاب یک بروکر یا کارگزار باینری آپشن مناسب است. اگر همین‌الان تمایل به جستجوی یک کارگزار باینری آپشن داشته باشید، با صدها پیشنهاد روبرو خواهید شد. همچنان که پیشنهاد‌های خود را بررسی می‌کنید، مطمئناً دو کارگزار برجسته خواهند بود. این دو کارگزار آی‌کیو آپشن و الیمپ ترید هستند. در حال حاضر این‌ها محبوب‌ترین کارگزاران گزینه‌های باینری هستند. نظرات مختلفی در مورد آن وجود دارد؛ بنابراین چگونه آی‌کیو آپشن و الیمپ ترید را با یکدیگر مقایسه می‌کنید؟ چه چشم‌اندازهایی را به شما پیشنهاد می‌دهند. اجازه بدین این مرور کوتاه را موردبررسی قرار دهیم.

 

آی‌کیو آپشن (IQ Option)

آی‌کیو آپشن یک کارگزار باینری آپشن مستقر در سیشل است و دارای بیش از ۲۵ میلیون مشترک است. آی‌کیو آپشن یکی از محبوب‌ترین کارگزاران باینری آپشن است. آی‌کیو آپشن سه نوع حساب کاربری معاملاتی ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای یک حساب نمایشی (demo)، یک حساب واقعی یا حساب ممتاز ثبت‌نام کنید. حساب کاربری نمایشی یک فرصت شروع به کار برای مبتدیان است. حساب واقعی به حداقل ۱۰ دلار سپرده گزاری نیاز دارد درحالی‌که حساب ممتاز به حداقل مبلغ ۳۰۰۰ دلار سپرده نیاز دارد.

آی‌کیو آپشن دارای بیش از ۳۰۰ سرمایه است که می‌توانید با آن‌ها معامله کنید. همچنین از یک سیستم آموزشی عالی برخوردار است. مبتدیان می‌توانند در این پلتفرم آموزش ببینند. معامله گران باتجربه نیز مطالب آموزشی پرمایه‌ای خواهند یافت.

آی‌کیو آپشن توسط CySec تائید و تنظیم‌شده است. این کارگزار در بسیاری از کشورهای جهان در دسترس است. متأسفانه برای کشورهایی مانند ایالات‌متحده آمریکا، کانادا، ژاپن، اسرائیل و چند مورد دیگر در دسترس نیست.

 

الیمپ ترید

الیمپ ترید تفاوت چندانی با آی‌کیو آپشن ندارد. الیمپ ترید ‌یک کارگزار گزینه‌های باینری مستقر در قبرس است که دارای دفتر مرکزی در سیشل و یک پایگاه عملیاتی قوی در روسیه است. تخمین زده‌شده که هرروز بیش از ۲۰۰۰۰ نفر بر روی پلتفرم این کارگزار باینری آپشن معامله می‌کنند. این کارگزار دو نوع حساب ارائه می‌دهد. یک حساب استاندارد با حداقل سپرده ۱۰ دلار و یک حساب VIP با حداقل سپرده ۲۰۰۰ دلار. هر دو این حساب‌ها با یک حساب نمایشی با ۱۰۰۰۰ دلار سپرده مجازی همراه هستند.

الیمپ ترید دارای بیش از ۶۰ سرمایه معامله‌گری است. همچنین دارای مطالب آموزشی فراوانی است که افراد مبتدی می‌توانند از آن‌ها برای آموزش استفاده کنند.

الیمپ ترید نیز توسط CySec تائید و تنظیم‌شده است. این برنامه در سراسر اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر جهان در دسترس است. این کارگزار همچنین توسط FCA تنظیم و کنترل‌شده است. در صورت فریب معامله گران توسط کارگزار الیمپ ترید، FCA بازپرداخت وجه را تضمین می‌کند.

 

کدام‌یک بهتر است؟

همان‌طور که احتمالاً متوجه شده‌اید، این دو کارگزار کاملاً مشابه هستند. آی‌کیو آپشن دارای تنوع سرمایه بیشتری برای معامله است. آی‌کیو آپشن ۹۰٪ سود در حساب سرمایه ارائه می‌دهد، درحالی‌که این رقم در الیمپ ترید برای معامله گران ۸۰٪ در حساب استاندارد است. این نیز باعث می‌شود که آی‌کیو آپشن گزینه بهتری باشد.

راجع به اینکه کدام‌یک و برای چه کسی بهتر هستند، هر دو هم برای افراد مبتدی و هم برای افراد کارآزموده عالی هستند. بااین‌حال چنانچه تازه‌کار هستید، شروع با الیمپ ترید ایده خوبی است. الیمپ ترید دارای برنامه آموزشی جامع‌تری است.